Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęły się Mistrzostwa

Data publikacji 06.09.2016

17 drużyn przewodników psów patrolowo-tropiących rozpoczęło zmagania o indywidualne i drużynowe miejsca na podium – w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął się XVI Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji. W tym roku w Mistrzostwach, na zasadach honorowego uczestnictwa, podobnie jak w poprzednich latach, biorą udział przedstawiciele Straży Granicznej.

     W poniedziałek, do Sułkowic przyjechali najlepsi przewodnicy psów w kategorii patrolowo-tropiącej z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim. Konkurencje będą rozgrywane od wtorku przez cztery kolejne dni. Przewodnicy zaprezentują umiejętności swoich czworonożnych podopiecznych w konkurencjach z zakresu posłuszeństwa ogólnego, pracy węchowej, pościgu bez kagańca za osobą z odrzuceniem przedmiotu, czołowym atakiem pozoranta na psa i obroną przewodnika podczas konwoju oraz przeszukaniem terenu w celu odnalezienia ukrytej osoby. Dodatkowo sami przewodnicy będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak również rozwiązać test wiedzy z zakresu programu nauczania na kursie specjalistycznym dla przewodników psów patrolowo-tropiących.

     Dziś podczas uroczystości otwarcia XVI Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji, Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji mł. insp. Marcin Szyndler powitał policjantów uczestniczących w zawodach, w tym gości przybyłych ze Straży Granicznej. Wszystkim zawodnikom wręczył dyplomy uczestnictwa. Policjanci otrzymali też od Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej mł. insp. Marka Hańczuka okolicznościowe znaczki. Zastępca Komendanta CSP przypomniał, że wieloletnia tradycja organizowania Mistrzostw związana jest z Centrum Szkolenia Policji. Dla kierownictwa, funkcjonariuszy i pracowników szkoły jest to powód do ogromnej satysfakcji. Tym większej, że jako jedyna policyjna szkoła w Polsce, ponosimy odpowiedzialność za kształcenie przewodników i tresurę psów służbowych. Stąd nasza wspólna troska, aby umiejętności zawodowe policjantów stały na jak najwyższym poziomie.

     Przed nami pasjonujące zawody. Już w najbliższy piątek poznamy zwycięzców. Tymczasem, wszystkim uczestnikom, którzy dzisiaj rozpoczęli współzawodnictwo życzymy wytrwałości i wysokich wyników. Trzymamy kciuki – niech zwyciężą najlepsi.

tekst i zdjęcia: podkom. Adam Przybylik/ZKP

Powrót na górę strony