Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzyni w Sułkowicach

Data publikacji 02.09.2016

W dniach 27-28 sierpnia odbyły się XXIII Mistrzostwa Świata w wędkarstwie spławikowym kobiet. Jedną z sześciu zawodniczek wchodzących w skład polskiej drużyny była sierż. Patrycja Wojtas, która aktualnie uczestniczy w kursie specjalistycznym dla przewodników psów patrolowo-tropiących, realizowanym w Zakładzie Kynologii Policyjnej.

     Tegorocznym gospodarzem mistrzostw była Hiszpania a konkurencje odbywały się nad rzeką Gwadianą, w miejscowości Merida, zwanej hiszpańskim Rzymem.

     Po dwudniowych zmaganiach i zaciętej rywalizacji (w zawodach brało udział 15 ekip) nasza reprezentacja zdobyła złoto i uzyskała tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata. Indywidualnie  nasza koleżanka uzyskała 11 rezultat spośród 75 uczestniczek. Polki wyłowiły łącznie 146, 553 kg ryb. Gatunkiem dominującym na tych wodach był karp i karaś. Podczas zawodów temperatura powietrza przekraczała 40°C, co nie ułatwiało zadania.

     Patrycja na co dzień pełni służbę w KMP Kalisz, na stanowisku przewodnika psa służbowego. Jest też zawodniczką klubu Leszcz Poznań. Zanim weszła w skład reprezentacji musiała przejść 12 tur Grand Prix Polski, po których udało się jej wywalczyć pewne miejsce w zwycięskim teamie.

     Gratulujemy osiągnięć i życzymy udanych łowów na przyszłość.

asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

zdj. ze zbiorów sierż. Patrycji Wojtas

Powrót na górę strony