Prewencja ćwiczy

Data publikacji 22.08.2016

Jedną z wielu propozycji podnoszenia kwalifikacji zawodowych wchodzących w skład oferty szkoleniowej Centrum Szkolenia Policji są warsztaty dla policjantów realizujących zadania w nieetatowych pododdziałach prewencji Policji. W ubiegłym roku z tego rodzaju doskonalenia zawodowego skorzystało blisko 500 osób. W związku z dużym zainteresowaniem problematyką warsztatów, w bieżącym roku ruszyły kolejne edycje.

W sierpniowych warsztatach uczestniczyło 57 policjantów z siedmiu komend wojewódzkich Policji – w Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Radomiu oraz z Komendy Stołecznej Policji. W trakcie trzydniowych warsztatów funkcjonariusze doskonalili umiejętności formowania linii posterunków i linii patroli, szyków porządkowych takich, jak kordony i dwukordony oraz tyralier. Ćwiczyli także odblokowywanie obiektu.

Warsztaty cieszyły się dużym uznaniem uczestników, zyskując opinię potrzebnej, cennej merytorycznie i interesującej formy doskonalenia zawodowego.

kom. Krystian Szczerbaty/ ZSP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS