Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 28.07.2016

Policjant z legionowskiej komendy oraz słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego z Centrum Szkolenia Policji uratowali życie 62-letniemu mężczyźnie, który oblał się substancją łatwopalną i podpalił.

     W dniu 25 lipca słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-2/16/IV/3 pełnili służbę patrolową wspólnie z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. W godzinach popołudniowych, z polecenia dyżurnego udali się na ul. Królowej Jadwigi, gdzie pod jednym z obiektów handlowych mężczyzna z nieznanych powodów oblał się benzyną i podpalił. Mundurowi udzielili mu pomocy, zdejmując z niego palącą się odzież i gasząc ogień. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która odwiozła poparzonego do szpitala. W trakcie czynności policjant z KPP w Legionowie doznał poparzeń obu dłoni i również został przewieziony do placówki medycznej.

     Interweniujący funkcjonariusze po raz kolejny udowodnili, że służba na rzecz społeczeństwa niejednokrotnie pełniona jest z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia.

     Ze słuchaczami spotkała się Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół, która przekazała wyrazy uznania dla ich bohaterskiej postawy.

 

 

Źródło KPP Legionowo/ JS CSP

Powrót na górę strony