Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożyteczne wakacje

Data publikacji 21.07.2016

Funkcjonariusze z Zakładu Ruchu Drogowego oraz Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Orzechowie Starym. Przedstawili im specyfikę pracy policjanta oraz przeprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Młodzi dla wsi, w ramach projektu „Pożyteczne wakacje 2016”.

     Sierż. szt. Sylwia Sokół i asp. Michał Komosiński przygotowali uczniów do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. Podkreślili również konieczność noszenia na sobie elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Funkcjonariusze przypomnieli także o obowiązku korzystania podczas jazdy z fotelików ochronnych lub innych specjalnych urządzeń. Niezwykle istotnymi zagadnieniami omawianymi w czasie spotkania były zasady postępowania w różnych sytuacjach życiowych, pozwalające uniknąć zagrożeń, jakie mogą w nich wystąpić. Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym zachowaniem się w kontaktach z obcymi osobami i ze zwierzętami. Nie zabrakło też tematu dotyczącego bezpiecznego korzystania z Internetu.

     Spotkanie było również doskonałą okazją do przekazania dzieciom różnego rodzaju materiałów profilaktyczno-edukacyjnych i zaprezentowania  radiowozu policyjnego oznakowanego, wyposażonego w wideorejestrator wykroczeń, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

tekst i zdjęcia: sierż. sztab. Sylwia Sokół/ZRD

Powrót na górę strony