Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 10.06.2016

Organizowany corocznie Dzień Otwarty Centrum Szkolenia Policji cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziś jednostkę odwiedziło ponad 1600 osób, które przybyły z rożnych zakątków kraju. Niezwykle bogaty program przedsięwzięcia oferował atrakcje dla przedszkolaków, gimnazjalistów, licealistów i studentów. Do współpracy w jego przygotowanie włączyło się 18 podmiotów.

     Jak co roku postawiliśmy przede wszystkim na edukację dzieci i młodzieży, połączoną z dobrą zabawą. Pełen wrażeń dzień rozpoczął się od powitania gości i oficjalnego otwarcia wydarzenia przez Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Annę Rosół.

     Zaraz po tym nasi goście obejrzeli przygotowane dla nich pokazy  i zaczęli odwiedzanie stoisk. Otrzymywali tam wiele wskazówek i porad dotyczących właściwych zachowań na drodze oraz w czasie wypoczynku nad wodą. Mogli też ćwiczyć zasady udzielania I pomocy, zabezpieczać ślady swoich linii papilarnych. Wiele osób uczestniczyło w konkursach z zakresu profilaktyki i prewencji kryminalnej. Nie brakowało również chętnych do obejrzenia ekspozycji poświęconej przedwojennemu i współczesnemu umundurowaniu policjanta. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt i wyposażenie prezentowane przez Policję oraz inne służby mundurowe i podmioty zaproszone do współpracy przy organizowaniu przedsięwzięcia. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany – ulewny deszcz i burza przerwały imprezę. Jednak, gdy tylko znowu wyjrzało słońce wróciliśmy do programu przedsięwzięcia. Najbardziej wytrwali obejrzeli kolejne pokazy: tresury psów służbowych, ochraniania VIP-a i z zakresu ratownictwa technicznego. Według pierwszych opinii naszych gości „Dzień Otwarty” Centrum Szkolenia Policji, mimo niesprzyjającej aury, był interesujący. Wszystkich, którzy dzisiejszy pobyt w CSP uznali za udany, ponownie zapraszamy za rok – postaramy się zamówić lepszą pogodę.

     W programie przedsięwzięcia uczestniczyli: Biuro Operacji Antyterrorystycznych KGP, Biuro Historii i Tradycji Policji KGP, Centrum Ratownictwa Spółka z o.o. we Wrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, Straż Miejska w Legionowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, , 9 Brygada Wsparcia Dowodzenia DG RSZ (J.W. Białobrzegi), Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu Nowym, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, WOPR Legionowo, Gabinet Komendanta Głównego Policji (Orkiestra Reprezentacyjna Policji), NZOZ KLIMED, Legionowskie Towarzystwo Sportowe, młodzież „klas mundurowych” z XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu, a także komórki organizacyjne i słuchacze Centrum Szkolenia Policji. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również Kierownictwu Komendy Stołecznej Policji oraz KWP w: Białymstoku, Lublinie i Radomiu za udostępnienie policyjnych maskotek.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS

 

Powrót na górę strony