Kolejny oficer w CSP

Data publikacji 25.05.2016

W ubiegłą sobotę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie miała miejsce uroczystość mianowania na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji. Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy nominację odebrało 147 funkcjonariuszy, w tym 36 kobiet. Wśród nich była podkom. Justyna Setniewska, młodszy wykładowca Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji.

Tradycyjnego uderzenia szablą w ramię nowo mianowanych funkcjonariuszy dokonał Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. By dostąpić tego wyróżnienia młodzi oficerowie musieli najpierw ukończyć w WSPol blisko półroczne szkolenie, zakończone egzaminem oficerskim.

W uroczystej promocji oficerskiej uczestniczyli również: Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Jarosław Brysiewicz – Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pan Ernest Bejda – Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a także inni przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz duchowieństwa. Obecni byli też komendanci wojewódzcy Policji, komendant stołeczny Policji, komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, komendanci szkół Policji oraz dyrektorzy biur KGP, jak również goście z pozostałych służb: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Inspekcji Transportu Drogowego, Izby Celnej oraz Biura Ochrony Rządu. Na uroczystości nie zabrakło oczywiście rodzin i przyjaciół świeżo upieczonych oficerów, którzy w tym ważnym momencie dzielili z nimi radość i dumę.

Wszyscy serdecznie gratulujemy naszej koleżance uzyskania pierwszego stopnia oficerskiego, życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz jak najwięcej motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań w służbie.

hg/na podstawie materiałów WSPol

zdj. ze zbiorów ZRD