Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 23.11.2007

W Kalu na Mazurach, 21 i 22 listopada kadra dydaktyczna płetwonurków Zakładu Szkoleń Specjalnych doskonaliła swoje kwalifikacje w zakresie przeszukiwania akwenów pod kątem ujawniania urządzeń wybuchowych i materiałów niebezpiecznych.

 

    Mimo zakończenia sezonu szkoleniowego dla słuchaczy, nasi dydaktycy korzystają z ostatnich już w tym roku możliwości doskonalenia zawodowego pod wodą mazurskich jezior. Wykładowcy i instruktorzy zespołu minersko pirotechnicznego Zakładu Szkoleń Specjalnych na jeziorach Świętajno i Gim doskonalili swoje umiejętności w zakresie nurkowania.

zdjęcie Treningi obejmowały ćwiczenia technik przeszukiwania akwenów pod kątem ujawniania urządzeń wybuchowych i materiałów niebezpiecznych w trudnych warunkach. I faktycznie, warunki nie były łatwe, bo temperatura powietrza wynosiła -2 stopnie C, a wody 5 stopni  C. Akweny podzielono na sektory, do których sprawdzenia zostały przydzielone dwuosobowe zespoły płetwonurków. Przeszukiwali oni wyznaczone sektory zbiornika przy użyciu podwodnych wykrywaczy metali. Podczas sprawdzania akwenów materiałów niebezpiecznych i urządzeń wybuchowych nie ujawniono. Po wykonaniu zadań zleconych na odprawie przez kierownika robót nurkowych zespoły płetwonurków przystąpiły jak zawsze do porządkowania dna zbiornika, na którym zalegały śmieci wrzucane przez beztroskich wędkarzy i turystów.

zdjęcie Czas najwyższy uchylić rąbka tajemnicy, że czyszczenie dna zbiorników wodnych, na których ćwiczą nasi policjanci stało się niepisaną tradycją płetwonurków z CSP. Porządkują je wszędzie tam, gdzie prowadzą ćwiczenia. Dzięki wspomnianym zabiegom zespół minersko pirotechniczny ZSS nie tylko doskonalił swoje umiejętności, ale również przyczynił się do poprawy stanu czystości mazurskich wód.

Adam Cholewski /Anna Galant
zdjęcia ZSS

Powrót na górę strony