Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 20.11.2007

Już po raz drugi spotkali się wielbiciele taktycznych, tym razem sprawdzając się w grze Counter Strike. W kawiarence internetowej CSP przez trzy dni młodzi policjanci wcielali się w postaci antyterrotystów, uwalniali zakładników i rozbrajali materiały wybuchowe.

 

zdjęcie  

Do gry przystąpiło jak miesiąc wcześniej 20 zawodników. Podzieleni na czteroosobowe zespoły, utworzyli 5 rywalizujących ze sobą drużyn. Zgodnie z zasadami gry komputerowej Counter Strike jedni byli terrorystami, zadaniem drugich było uwolnić zakładników, wyeliminować zagrożenie lub rozbroić bombę. Słuchacze dobrze czuli się w mundurach i wyposażeniu, jakim zwykle dysponują grupy specjalne SAS, GIGN, GSG, Seal Team 6. Turniej zorganizował pracownik Wydziału Dowodzenia, który zadbał, aby zwycięzcy otrzymali nagrody. Tym razem laur pierwszeństwa przypadł słuchaczom, którym grupowe działania nie są obce, ponieważ są po służbie kandydackiej w Oddziałach Prewencji. Stanowili oni pierwszą grupę antyterrorystyczną w składzie:

 zdjęcie

Sebastian Natkański NKP 6 komp. 1 /2
Sebastian Zgrzebski NKP 6 komp. 1/2
Łukasz Kartofel NKP 6 komp. 1/2
Tomasz Musiałowski 6 komp. 1/2

Za swoją błyskotliwość podczas podejmowania decyzji, i przewidywania zachowań przeciwników słuczacze otrzymali myszki optyczne oraz programy komputerowe, w tym gry o tematyce II wojny światowej.


Anna Galant rzecznik CSP
zdjęcia Przemysław Kuligowski WD

Powrót na górę strony