Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrolowo-tropiące na warsztatach

Data publikacji 23.03.2016

W Sułkowicach zakończyły się warsztaty, których celem było doskonalenie wiedzy i umiejętności przewodników oraz podnoszenie sprawności użytkowej psów patrolowo-tropiących.

     Na pięciodniowe przedsięwzięcie, do Zakładu Kynologii Policyjnej przybyło sześciu przewodników z psami służbowymi. Na początku warsztatów wszyscy mieli okazję zaprezentować umiejętności swoich podopiecznych. Na kolejnych zajęciach skoncentrowano się już na doskonaleniu elementów z posłuszeństwa i ćwiczeń obrończych, które stwarzały problemy podczas służby patrolowej. Nowością były ćwiczenia z taktyki i technik przeszukiwania pomieszczeń z wykorzystaniem psa służbowego, wykonywane w dwuosobowym patrolu.

     Kolejna grupa, kończąca ten rodzaj warsztatów, jednogłośnie stwierdziła, że pomysł ich organizowania jest potrzebny i dobrze służy psom. Przewodnicy sugerowali też, że kolejne edycje powinny być wydłużone do 10 dni szkoleniowych, co jeszcze bardziej przyczyniłoby się do wzmocnienia u psów nabytych umiejętności i poprawienia sprawności, niezwykle istotnych podczas wykonywania zadań w jednostkach terenowych.

tekst i zdjęcia : asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

Powrót na górę strony