Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.11.2007

Już po raz siódmy na terenie naszej szkoły Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zorganizowały pokaz sprzętu i wyposażenia. Dzisiejsza edycja związana jest tematycznie z ruchem drogowym i prezentuje najnowsze oferty firm wspomagające kontrolę, dokumentację wydarzeń, wykroczeń oraz przestępstw w ruchu drogowym.

 

zdjęciePrzypomnijmy, że Targi Gdańskie odbywają się na terenie CSP cyklicznie, już ponad rok. Mają zawsze jawny, otwarty charakter, a prezentacje firm zainteresowanych współpracą, skierowane są do służb Policji, oraz formacji bezpieczeństwa państwa. Do chwili obecnej przedstawiciele służb logistycznych tych formacji mieli możliwość zapoznania się z ofertami z zakresu teleinformatyki, łączności, transportu, wyposażenia osobistego i bezpieczeństwa funkcjonariuszy, a także poznania sprzętu specjalistycznego stosowanego w praktyce śledczej i służbach antyterrorystycznych.

Dziś w godzinach rannych do CSP przybył zastępca dyrektora Biura Logistyki Policji insp. Włodzimierz Kalinowski, który wspólnie z wiceprezes MTG SA panią Martą Grzywacz oraz komendantem CSP insp.Jacentym Bąkiewiczem dokonali otwarcia VII edycji Targów. W przedsięwzięciu bierze udział 12 wystawców, którzy oprócz prezentacji multimedialnych dla służb logistycznych przygotowali stoiska, prezentujące walory oferowanego sprzętu. Były najnowocześniejsze mierniki prędkości, wideo rejestratory zdarzeń drogowych, testy do detekcji narkotyków i alkoholu, urządzenia do kontroli trzeźwości i pomiaru czasu pracy kierowcy oraz wiele innych ciekawych urządzeń.

zdjęcieStoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kadry CSP oraz słuchaczy, zwłaszcza kursów ruchu drogowego. Niektórzy z nich mają, rzadką okazję poznania najnowocześniejszych trendów i rozwiązanń technicznych usprawniających pracę drogówki. Po południu, na szkolnym autodromie odbyła się prezentacja dynamiczna, w której wzięło udział 7 firm. Tym razem zademonstrowany został specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu samochodów i motocykli a także najnowsze trendy w dziedzinie urządzeń pomiaru prędkości. Wszystkie pokazy śledzone były z ogromną uwagą, swoistą dla logistyków, do których należy określanie standardów i norm sprzętu oraz wyposażenie Policji. Do końca tego roku czeka nas jeszcze ostatnia z prezentacji MTG, która odbędzie się 6 grudnia a poświęcona zostanie tematowi "Uzbrojenie i sprzęt specjalistyczny oraz wyposażenie osobiste grup antyterrorystycznych i oddziałów prewencji". Już dzisiaj zapraszamy zainteresowanych przedstawicieli mediów.

zdjęcie   zdjęcie

zdjęcie  

Więcej zdjęć w portalu policja.pl  

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS

Powrót na górę strony