Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nauczyciele CSP doskonalą się metodycznie

Data publikacji 18.03.2016

W dniach 07-18 marca, w Centrum Szkolenia Policji odbyło się pierwsze w tym roku doskonalenie lokalne z zakresu metodyki nauczania „Prowadzenie zajęć dydaktycznych”, dla nowoprzyjętych nauczycieli policyjnych CSP.

     Doskonalenie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez wykładowców z Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia. W czasie zajęć nauczyciele poznali zagadnienia z zakresu komunikacji interpersonalnej w procesie dydaktycznym, elementy dydaktyki osób dorosłych, a także treści dotyczące procesu nauczania oraz metod dydaktycznych. Omówiono również regulacje wewnętrzne Komendanta Centrum Szkolenia Policji, których unormowania mają odzwierciedlenie w realizowanym procesie dydaktycznym w CSP.

     W części praktycznej uczestnicy doskonalenia, na podstawie indywidualnie opracowanych konspektów zajęć dydaktycznych, realizowali zajęcia różnymi metodami z wybranych przez siebie tematów, z programu szkolenia zawodowego podstawowego lub doskonalenia centralnego. Były to np. Kierowanie ruchem drogowym, Kontrola stanu technicznego pojazdów, Taktyka pracy z wideorejestratorami.

     Absolwentom kursu życzymy powodzenia i wielu sukcesów dydaktycznych.

podinsp. Wioletta Białkowska/WMiOSz

zdj. ze zbiorów WMiOSz

Powrót na górę strony