Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne „patrolowo-tropiące” ruszyły w Polskę

Data publikacji 29.02.2016

Po 108 dniach szkoleniowych 19 policjantów ukończyło kurs specjalistyczny dla przewodników psów patrolowo – tropiących W uroczystym podsumowaniu szkolenia uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa i kadry dydaktycznej Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

     Początek kursu dla większości funkcjonariuszy stanowił duże wyzwanie, gdyż był to ich pierwszy kontakt z psami służbowymi. Jednak w miarę upływu czasu, kiedy więź z czworonogami stawała się coraz silniejsza i wzrastało wzajemne zaufanie, zwiększał się również poziom efektywności szkolenia. Ćwiczenia praktyczne, takie jak posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód terenowych, tropienie śladów ludzkich i elementy pozoracji, przeplatane były zajęciami z teoretycznej tresury psów, pierwszej pomocy oraz kształtowaniem sprawności fizycznej. Zajęcia realizowano o różnych porach doby oraz w zróżnicowanym terenie, ze względu na specyfikę pracy z psami tej kategorii.

     Egzamin końcowy został zaliczony przez wszystkich funkcjonariuszy i ich psy z wynikiem pozytywnym. Każdy z uczestników otrzymał świadectwo ukończenia kursu specjalistycznego, natomiast psom służbowym wystawiono stosowne atesty w książkach psa. Absolwentom życzymy jak najlepszych wyników w służbie z psami. 

tekst i zdjęcia : asp. Dariusz Ratajczak /ZKP

Powrót na górę strony