Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prelekcja w muzeum

Data publikacji 15.02.2016

Nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji nieustannie włączają się w akcje profilaktyczno-edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży z powiatu legionowskiego i okolic.

     Tym razem policjanci CSP wzięli udział w adresowanym do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, projekcie pn. Zima w Muzeum , który został zorganizowany przez Filię Piaski Muzeum Historycznego w Legionowie. Spotkaniu przyświecał temat: Gdy będę duży… Poznajmy ciekawe zawody.

     Funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji omówili różne aspekty związane z wykonywaniem zawodu policjanta, podkreślając wiele jego walorów. Zaprezentowali również aktualne umundurowanie i sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Z uwagi na fakt, że pogadanka odbywała się w Muzeum Historycznym, na prezentacji multimedialnej, jako ciekawostkę przedstawili także historyczny aspekt służby w Policji, obejmujący jej umundurowanie i uzbrojenie w minionych latach. W drugiej części prelekcji policjanci udzielali dzieciom informacji na temat zasad bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz w ruchu drogowym. W trakcie spotkania odbył się również pokaz wyposażenia samochodu marki Renault Master, przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych.

     Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie spotkania przedstawiciele CSP wręczyli milusińskim upominki w postaci odblasków oraz zakładek, zawierających materiały edukacyjne.

asp. Janusz Kozłowski/Zakład Ruchu Drogowego

mł. asp. Dorota Kozłowska/Zakład Służby Prewencyjnej

Powrót na górę strony