Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowanie do przesłuchiwania

Data publikacji 09.02.2016

W Centrum Szkolenia Policji zakończyła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań. Przez 5 dni szkoleniowych 15 policjantów zdobywało wiedzę i umiejętności związane z przesłuchiwaniem osób (świadków i podejrzanych).

     Na kurs skierowani zostali policjanci służby kryminalnej i śledczej, którzy posiadali doświadczenie zawodowe w pracy operacyjnej i dochodzeniowo - śledczej. Zajęcia prowadziła kadra Zakładu Służby Kryminalnej przy współudziale psychologa Studium Komunikacji Społecznej. Uczestnicy kursu doskonalili umiejętności prowadzenia rozmowy, przesłuchania świadka i podejrzanego, a także z zakresu komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, aktywnego słuchania i zapamiętywania oraz rozpoznawania symptomów nieszczerości i kłamstwa. Przedmiotowe kursy, oznaczone symbolem FBI, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem policjantów.

     Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej mł. insp. Włodzimierz Nienałtowski podsumowując szkolenie podkreślił, iż w obecnej dobie ewaluowania przestępczości istotne są umiejętności pozwalające na skuteczne ściganie sprawców przestępstw. Wyraził też przekonanie, że absolwenci kursu zostali należycie przygotowani do wykonywania swoich zadań zawodowych. Na koniec życzył wszystkim słuchaczom sukcesów w służbie i pomyślności w życiu osobistym.

mł. insp. Włodzimierz Nienałtowski/Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej

Powrót na górę strony