Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Specjaliści od narkotyków ruszają do służby

Data publikacji 09.02.2016

5 lutego zakończył się kurs specjalistyczny dla przewodników psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków („SEN-2/15”). W tej edycji wzięło udział 15 funkcjonariuszy Policji z psami, reprezentujących 11 komend wojewódzkich.

     Po 90 dniach szkoleniowych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach nadszedł czas na podsumowanie wiedzy i umiejętności, a następnie powrót do jednostek macierzystych. Przewodnicy pełni wiedzy i nowych doświadczeń zaczną służbę z swoimi czworonogami przygotowanymi do wyszukiwania zapachów narkotyków. Ze względu na specyfikę pracy z psami tej kategorii, zajęcia były prowadzone o różnych porach doby oraz w różnych miejscach poza terenem jednostki szkoleniowej. Ćwiczenia odbywały się m.in. z wykorzystaniem taboru kolejowego Kolei Mazowieckich, w Zespole Szkół Rolniczych w Piasecznie, Sądzie Okręgowym w Warszawie, Wojskowym Ośrodku Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie oraz na terenie Warsaw Cargo Terminal.

     Od tej pory każdy przewodnik będzie musiał indywidualnie utrzymywać sprawność użytkową swojego psa w zakresie posłuszeństwa ogólnego i pracy węchowej, co będzie poddawane ocenie podczas testowania psów w komendach wojewódzkich.

tekst i zdjęcia : asp. Dariusz Ratajczak / ZKP

Powrót na górę strony