Policjanci w szkołach

Data publikacji 27.01.2016

W ciągu czterech dni słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich (DSN-3/15) przeprowadzili łącznie 40 spotkań profilaktycznych dla uczniów Gimnazjum w Wieliszewie, Szkoły Podstawowej w Łajskach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie. Celem wizyty funkcjonariuszy była edukacja w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzemocy oraz przejawów demoralizacji.

Zajęcia realizowane były zgodnie z wymogami programu nauczania przedmiotowego kursu i przeprowadzone zostały przez słuchaczy dwóch grup szkoleniowych. Podczas spotkań policjanci rozmawiali z uczniami o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz poruszali zagadnienie dotyczące przejawów demoralizacji wśród młodzieży. Młodzi ludzie poznali definicję pojęcia  ,,nieletni” oraz ,,czyn karalny”. Ponadto mundurowi wyjaśnili, jakie zachowania są nieodpowiednie i niezgodne z prawem, a także zasadami współżycia społecznego. Dodatkowo omówili środki wychowawcze stosowane przez sąd rodzinny wobec nieletnich. Spotkania były również doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz omówienia zjawiska cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia zostały zorganizowane dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, Gimnazjum w Wieliszewie oraz Szkoły Podstawowej w Łajskach. Serdecznie dziękujemy.

kom. Marceli Śmiałek/Zakład Służby Prewencyjnej

zdj. ze zbiorówZSP