Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doskonalenie zawodowe instruktorów strzelań policyjnych Zakładu Interwencji Policyjnych

Data publikacji 18.12.2015

W dniach 17 – 18 grudnia br. w Centrum Szkolenia Policji odbyły się warsztaty metodyczno-szkoleniowe w ramach doskonalenia zawodowego lokalnego instruktorów strzelań policyjnych Zakładu Interwencji Policyjnych. Tematyka zajęć dotyczyła aspektów posługiwania się pistoletem zarówno w kontekście elementów taktyki strzeleckiej, jak i kształcenia umiejętności związanych z podjęciem decyzji o użyciu broni palnej.

     Problematyka użycia broni palnej zajmuje bardzo ważne miejsce w procesie szkolenia i doskonalenia umiejętności interwencyjnych każdego policjanta, dlatego też instruktorzy strzelań policyjnych legionowskiego Centrum Szkolenia Policji starają się rozwijać swoje kompetencje między innymi poprzez wspólne zajęcia z instruktorami z innych jednostek Policji. Tym razem do udziału w warsztatach, w charakterze prowadzących zajęcia, zostali zaproszeni przedstawiciele Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

     Pierwszego dnia doświadczeni instruktorzy Biura Operacji Antyterrorystycznych zaprezentowali uczestnikom warsztatów najnowsze rozwiązania związane z użyciem broni palnej. Wstępny etap zajęć polegał na doskonaleniu umiejętności precyzyjnego oddawania strzałów. Początkowo strzelano na krótkich dystansach, a następnie policjanci wykonywali coraz bardziej zaawansowane zadania strzeleckie w ograniczonym czasie i na zwiększonych odległościach.

     Kolejny dzień zajęć to przede wszystkim realizacja zadań strzeleckich z wykorzystaniem amunicji barwiącej i systemu treningowego Simunition. Celem ćwiczeń które odbywały się w strzelnicy taktycznej Centrum Szkolenia Policji, było kształcenie umiejętności podejmowania właściwych decyzji o użyciu broni palnej w stosunku do niebezpiecznych, uzbrojonych przestępców.

     Dwudniowe zajęcia prowadzone przez doświadczonych warszawskich antyterrorystów były doskonałą okazją nie tylko do wspólnego treningu, lecz również do wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję, że współpraca z policjantami Biura Operacji Antyterrorystycznych będzie kontynuowana w kolejnych latach a jej efekty przyczynią się do wzrostu jakości przygotowania strzeleckiego uczestników szkoleń i kursów prowadzonych w Centrum Szkolenia Policji.

 

autor: asp. Albert Piórkowski/ZIP

zdjęcia: archiwum ZIP

Powrót na górę strony