Bezpieczne ferie.

Data publikacji 18.12.2015

W dniu 15.12.2015 r. słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych, oznaczonego symbolem DZW-4/15 przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z dziećmi z Przedszkola nr 7 w Legionowie.

Tematem przewodnim spotkania było ratownictwo lodowe oraz zasady zachowywania się nad zamarzniętą wodą. Przyszli ratownicy z dużym zaangażowaniem prowadzili zajęcia, które obfitowały w pokazy sprzętu ratowniczego używanego w ratownictwie lodowym oraz udzielania pomocy osobom poszkodowanym, a także przekazywali wiedzę na temat zasad bezpiecznego wypoczynku i zabawy podczas ferii. Policjanci w zabawny i pomysłowy sposób omawiali również zasady zachowania się na lodzie. Dzieci słuchały funkcjonariuszy z wielkim zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Zwieńczeniem spotkania wodniaków z przedszkolakami było wspólne zdjęcie.

tekst: sierż. szt. Piotr Konstantynowicz

foto: asp. szt. Łukasz Długołęcki