Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udane zakończenie 2015 roku w wykonaniu judoków z LTS-u

Data publikacji 21.12.2015

W ubiegłą sobotę, 19 grudnia, w Józefowie odbył się turniej judo o nazwie „IX Kuźnia Młodych Talentów”, mający na celu wyłonienie najbardziej utalentowanych zawodników w wieku 7 – 12 lat. Na tegoroczną imprezę przybyło ponad pięciuset uczestników z klubów całej Polski oraz przedstawiciele z Litwy.

Legionowskie Towarzystwo Sportowe działające przy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie 11 osobową reprezentację. W grupie najmłodszej (do 8 lat) najlepiej zaprezentowała się Oliwia Kuźmińska, która zwyciężyła 3 pojedynki, wszystkie przez Ippon (przewrócenie przeciwnika na plecy i utrzymanie na macie przez 20 sek.), zdobywając tym samym złoty medal. W tej samej kategorii wiekowej srebro wywalczył Jan Grzybowski. Wśród starszych dzieci nieźle spisał się debiutant na zawodach (trenujący dopiero od września br.) Jakub Zreda, który uplasował się na piątym miejscu po efektownie wygranych dwóch pojedynkach i dwóch przegranych z bardziej doświadczonymi rywalami. W najstarszej grupie do 12 lat rewelacyjnie spisała się Klara Gessel, która podobnie jak jej młodsza koleżanka zwyciężyła przez Ippon w dwóch pojedynkach i zdobyła złoty medal. Pozostali podopieczni trenerów Madleny Kratiuk oraz Anny i Jacka Kuźmińskich uplasowali się poza podium: Zofia Jarosz, Sebastian Ogrodzki, Marcel Gościniak, Paweł Komorek, Bartosz Urbański, Krzysztof Nowak i Szymon Niemyjski.

Kilku naszych zawodników debiutowało na zawodach, za co należą im się szczególne słowa uznania, bo judo jako sport walki wymaga dużej odwagi, a tego naszym zawodnikom
i zawodniczkom na pewno nie brakuje – komentuje trener Jacek Kuźmiński.

www.judo-legionowo.pl

Prezes LTS

Jacek Kuźmiński

Powrót na górę strony