Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CSP koordynatorem Forum Edukacyjnego Służb Mundurowych

Data publikacji 16.12.2015

9 grudnia na terenie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Edukacja dla bezpieczeństwa w służbach mundurowych – innowacyjne technologie”. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach działalności Forum Edukacyjnego Służb Mundurowych – FESM. W czasie spotkania sygnatariusze zdecydowali jednogłośnie, że koordynatorem FESM w 2016 roku będzie Centrum Szkolenia Policji.

     Konferencja została zorganizowana przez koordynatora FESM, którym w 2015 roku  była Akademia Obrony Narodowej. Celem konferencji było zaprezentowanie osiągnięć w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w kształceniu zdalnym, w poszczególnych służbach mundurowych. Wydarzenie to stanowiło również doskonałą okazję do wymiany doświadczeń. Omówiono kierunki rozwoju w szkoleniu specjalistycznym, z wykorzystaniem nowych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych oraz metodyczno-szkoleniowych.

     Podczas spotkania towarzyszącego konferencji Sygnatariusze FESM zostali uhonorowani Medalami 25-lecia Akademii Obrony Narodowej. Medale wręczył Rektor-Komendant płk prof. dr hab. Dariusz Kozerawski.

     Konferencję poprzedziło spotkanie przedstawicieli sygnatariuszy Forum, na którym zdecydowano o włączeniu do FESM Służby Celnej oraz wybrano nowych koordynatorów na lata 2016 i 2017.

     FESM powstało 28 października 2013 r. w celu wymiany wiedzy, umiejętności, materiałów szkoleniowych i dobrych praktyk w zakresie kształcenia służb mundurowych.

     Zainteresowanych FESM zapraszamy na stronę internetową http://www.fesm.gov.pl.

podinsp. Grzegorz Jankowski/WMiOsz

źródło strona internetowa FESM

Powrót na górę strony