Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawsze na służbie

Data publikacji 27.11.2015

Poniedziałkowe popołudnie (23 listopada), dla trojga słuchaczy Centrum Szkolenia Policji okazało się pełne niespodziewanych wydarzeń. Wychodząc po zakupy nie przypuszczali, że będą udzielać pierwszej pomocy poszkodowanej osobie i zabezpieczać miejsce zdarzenia drogowego.

     St. sierż. Anna Skowronek (KP II Kraków), sierż. szt. Daniel Sowa (KWP Wrocław) i sierż. szt. Artur Wesołowski (KWP Szczecin) są uczestnikami kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Po południu, w czasie wolnym od zajęć, postanowili udać się do pobliskiego sklepu po niewielkie zakupy. Właśnie już wracali i przekroczyli bramę CSP, gdy nagle usłyszeli głośny huk. Jak się okazało jego źródłem były dwa zderzające się samochody, słychać też było krzyk kobiety. Nasi słuchacze szybko zorientowali się, że niepokojące odgłosy dochodzą z pobliskiego przystanku autobusowego, na ulicy Piaskowej. Bez chwili wahania udali się na miejsce zdarzenia. Zastali tam pojazdy z widocznymi uszkodzeniami i leżącą kobietę. Natychmiast podjęli stosowne działania – sierż. szt. Artur Wesołowski kierował ruchem w celu jego upłynnienia, sierż. szt. Daniel Sowa zabezpieczał miejsce zdarzenia i ustalał świadków, a st. sierż. Anna Skowronek udzielała pomocy poszkodowanej. Czynności te wykonywali do czasu przybycia karetki pogotowia i patrolu policji z KPP Legionowo.

     Dziś ze słuchaczami spotkała się Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Anna Rosół, by przekazać wyrazy uznania dla ich profesjonalizmu i odpowiedzialnej postawy. Zastępca Komendanta życzyła im dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz wielu sukcesów zawodowych

     Wszyscy dołączamy się do życzeń i gratulacji.

hg

zdj. ze zbiorów Wydziału Dowodzenia

Powrót na górę strony