Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrolowo-tropiący wystartował

Data publikacji 20.11.2015

17 listopada w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach przyjęto 16 policjantów, na czwarty i ostatni w tym roku, kurs specjalistyczny dla przewodników psów patrolowo-tropiących (SEPT 4/15). Komisja zajmująca się centralnym doborem psów, zakwalifikowała na kurs 13 nowych psów oraz 3 psy z przekazania, po poprzednich przewodnikach.

     Pierwsze chwile w Sułkowicach  psy służbowe spędziły w gabinecie weterynaryjnym, gdzie zostały poddane standardowym badaniom i szczepieniom. Następnie zostały przydzielone poszczególnym policjantom, z którymi zaczną naukę w Policji. Początki w ZKP upłyną na przyzwyczajaniu się psów zarówno do swoich opiekunów, jak i do nowych warunków.

     Do 20 kwietnia 2016 r. policjanci i ich psy zostaną przygotowani teoretycznie i praktycznie do pełnienia służby. Zostaną też przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

     Aby ukończyć kurs oraz otrzymać atest dla psa, należy zaliczyć poszczególne etapy szkolenia oraz egzamin końcowy, czego oczywiście wszystkim gorąco życzymy.

tekst i zdjęcia: asp. Dariusz Ratajczak/instruktor ZKP

Powrót na górę strony