Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi

Data publikacji 18.11.2015

16 listopada w Centrum Szkolenia Policji czterdziestu czterech policjantów z jednostek organizacyjnych Policji rozpoczęło kurs specjalistyczny dla dzielnicowych. Dotychczas świadectwa ukończenia tego rodzaju kursu otrzymało 150 policjantów.

     Jest to szósta edycja kursu dla dzielnicowych realizowana w bieżącym roku w CSP i jednocześnie trzecia, podczas której zajęcia odbywają się na podstawie znowelizowanego programu nauczania. Najważniejsza zmiana dotyczy sposobu zakończenia nauki. Obecnie słuchacze muszą przystąpić do egzaminu, który ma formę testu wiedzy i obejmuje treści określone w programie stanowiącym załącznik do decyzji nr 284 Komendanta Głównego Policji z dnia 4 września 2015 r. zmieniającej decyzję w sprawie programu nauczania na kursie specjalistycznym dla dzielnicowych.

     Zakres tematyczny kursu stanowią następujące zagadnienia: organizacja, metody i formy pełnienia służby przez dzielnicowego, zagadnienia prawne, prewencja kryminalna, interwencje policyjne, postępowania w sprawach o wykroczenia, postępowanie przygotowawcze oraz praca operacyjna.

     Wszystkim słuchaczom rozpoczynającym kurs życzymy dobrych wyników w nauce i powodzenia na egzaminie.

st. asp. Krzysztof Świerczewski/Zakład Służby Prewencyjnej

zdj. ze zbiorów ZSP

Powrót na górę strony