Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Punkt jedenasta jedenaście

Data publikacji 13.11.2015

O tej godzinie, 11 listopada, wystartowała jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Nie zabrakło w niej policjantów, dla których kondycja i sprawność fizyczna stanowi jeden z istotnych elementów wykonywanego zawodu. Dotyczy to także nauczycieli policyjnych, którzy muszą dawać dobry przykład młodszym kolegom, zdobywającym dopiero pierwsze doświadczenia w służbie.

     Jak można było przeczytać w oficjalnych komunikatach, XXVII Bieg Niepodległości stanowił preludium do sportowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Blisko 15 tysięcy biegaczy z całego kraju zmierzyło się z dystansem 10 km, biegnąc przez ścisłe centrum stolicy. Wśród nich byli st. sierż. Kamila Sitkowska ze Studium Komunikacji Społecznej oraz podinsp. Robert Idzikowski i sierż. szt. Tomasz Siemianowski z Zakładu Służby Kryminalnej CSP w Legionowie. St. sierż. Kamila Sitkowska i sierż. szt. Tomasz Siemianowski wzięli udział w tego typu imprezie już po raz drugi - wcześniej pokonali ten sam dystans w kwietniu tego roku, w trakcie Biegu Oshee podczas Orlen Warsaw Marathon.

     Biegi długodystansowe to dyscyplina sportu wymagająca wytrwałości. Nie da się jej uprawiać weekendowo, ponieważ ogromny wysiłek, jaki wiąże się z pokonaniem dystansu nawet kilku kilometrów, wymaga solidnej zaprawy, którą osiągnąć można jedynie systematycznym treningiem, stopniowo zwiększając obciążenie. Nasi funkcjonariusze udowodnili, że dystans 10 km nie stanowi dla nich problemu. Deklarują, że w przyszłym roku chcą wziąć udział w półmaratonie.

tekst i zdjęcia: st. sierż. Kamila Sitkowska/SKS,

sierż. szt. Tomasz Siemianowski/ZSK

Powrót na górę strony