Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cała Polska czyta dzieciom – my także!

Data publikacji 13.11.2015

Codzienne czytanie dziecku to nie tylko przyjemność, ale także jedna z najskuteczniejszych metod wychowawczych. Dzieci, którym czytamy uczą się odróżniania dobra od zła i refleksji nad konsekwencjami własnych słów oraz czynów. Dlatego funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji tak chętnie uczestniczą w przedsięwzięciach realizowanych w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

     Czwartkowy poranek 12 listopada był wyjątkowy dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Wieliszewie. Tego dnia odwiedził ich kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej CSP, który przeczytał najmłodszym legendę O rycerzach śpiących pod Giewontem. Dzieci wysłuchały legendy z ogromnym zainteresowaniem, tym bardziej, że przekaz został uzupełniony prezentacją multimedialną.

     Spotkanie było też oczywiście doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii świątecznych. Powtórzono także, w jaki sposób zachować się w kontakcie z nieznajomą osobą, czy agresywnym psem. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami.

     W spotkaniu uczestniczyło łącznie około 100 osób – każdy otrzymał drobny upominek od policjanta. Uśmiechów oraz podziękowań ze strony maluchów było co nie miara.

     Przypomnijmy. Założeniem kampanii jest dwudziestominutowe, codzienne czytanie dzieciom, propagowane jako mądry sposób spędzania czasu z dziećmi i najlepsza inwestycja w ich przyszłość.

tekst i zdjęcia: kom. Śmiałek Marceli/ZSP

Powrót na górę strony