Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świadomy uczestnik ruchu drogowego

Data publikacji 10.11.2015

Listopad jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo na drogach. Pogarszające się warunki pogodowe – mgły, deszcze i wcześnie zapadający zmrok, stanowią dodatkowe utrudnienia zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników dróg. Dlatego policjanci systematycznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by propagować prawidłowe zachowania komunikacyjne.

     Tym razem funkcjonariusze Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji odwiedzili Szkołę Podstawową nr 8 w Legionowie.

     Uczniowie z klas 0 – I poznali podstawowe zasady zachowania się na drodze, w tym bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz konieczności używania elementów odblaskowych po zmroku. W czasie spotkania przypomniano także symbole kolorów świateł sygnalizatora, mówiono również o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad policjantów, chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Należy podkreślić, że najmłodsi wykazali się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy.

     Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali książeczki edukacyjne pt. Bezpiecznie przez cały rok oraz filmy edukacyjne pt. Bezpieczna droga z radami SpongeBoba. W spotkaniu wzięło udział ok. 480 dzieci.

tekst i zdjęcia: mł. asp. Marta Paw/ZRD

Powrót na górę strony