Wizyta w Narodowym Centrum Kryptologii z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego

Data publikacji 18.08.2015

W dniu 14 sierpnia 2015 r. policjanci z Zakładu Ruchu Drogowego i Zakładu Służby Prewencyjnej uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kryptologii w Legionowie w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego.

Stoisko edukacyjne Centrum Szkolenia Policji cieszyło się ogromnym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych uczestników obchodów. Uwagę przyciągnął policyjny motocykl, a także wyposażenie busa edukacyjnego – znaki drogowei sygnały świetlne. Uczestnicy pokonując slalom w alkogoglach mogli przekonać się jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej, która zasiada za kierownicą. Była też okazja by aktywnie spędzić czas – jazda na hulajnodze na przygotowanym torze przyniosła najmłodszym dużo radości. Nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji opowiadali o swoich doświadczeniach i codziennej służbie w Policji. Wszyscy otrzymali elementy odblaskowe oraz łamigłówki i kolorowanki z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

mł. asp. Marta Paw

Zakład Ruchu Drogowego