Święto w Warszawie

Data publikacji 27.07.2015

Jak co roku do programu centralnych obchodów Święta Policji włączono uroczystości towarzyszące. W sobotę na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Centrum Szkolenia Policji zaprezentowało swoje stoisko, natomiast w niedzielne popołudnie na terenie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” odbył się pokaz wyszkolenia psów służbowych przygotowany przez Zakład Kynologii Policyjnej.

Oferta przygotowana przez zakłady dydaktyczno-wychowawcze CSP cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem. Uwagę przyciągały policyjne motocykle, a także ekspozycja jednostek broni. Nie brakowało też chętnych do odwzorowania śladów linii papilarnych i zrobienia sobie zdjęcia z maskotką CSP – podinsp. Sową. Można było też nałożyć specjalny strój i poczuć się, jak prawdziwy policjant pododdziałów zwartych. Najmłodsi z entuzjazmem uczestniczyli w rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W czasie rodzinnego pikniku na Agrykoli słuchacze kursu patrolowo-tropiącego SEPT 2/15 oraz instruktorzy Zakładu Kynologii Policyjnej CSP: asp. szt. Piotr Brolewicz i mł. asp. Daniel Tatera zaprezentowali pokaz sprawności użytkowej psów służbowych – posłuszeństwo ogólne oraz czynności z udziałem pozoranta tj. pościg za sprawcą przy użyciu psów w kagańcu oraz bez kagańca. Po pokazie można było dowiedzieć się, w jaki sposób wygląda selekcja i przyjęcie psa do służby w Policji oraz które rasy psów są wykorzystywane w służbie. Dzieci i dorośli byli zachwyceni pokazem psich umiejętności i oczywiście nie brakowało chętnych do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Wszystkim policjantom i słuchaczom CSP zaangażowanym w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

hg/asp. Adam Przybylik ZKP

zdj.ze zbiorów WP oraz mł. asp. Daniel Tatera ZKP