Z wizytą u Kamili

Data publikacji 19.06.2015

Przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji odwiedzili w środę Kamilę, dla której, za środki uzyskane z przeprowadzonej w CSP zbiórki surowców wtórnych, zakupiono specjalistyczny wózek inwalidzki i opłacono półroczną rehabilitację. W trwającej ponad dziewięć miesięcy akcji brali udział funkcjonariusze, pracownicy i słuchacze Centrum.

Bardzo dużo radości sprawiła nam możliwość poznania Kamili. Wizyta w domu rodzinnym dziewczynki odbyła się na zaproszenie jej opiekuna prawnego. W spotkaniu uczestniczyli: podinsp. Tomasz Wewiór – Zastępca Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej, mł. asp. Dorota Kozłowska także z ZSP – koordynator zbiórki, a także post. Marek Czarkowski – Przewodniczący Samorządu Słuchaczy. Była również nauczycielka Kamili Pani Mirosława Jaworska i przedstawiciel Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie Pani Anna Brengos. Oczywiście nie mogło zabraknąć Babci dziewczynki oraz pozostałych członków rodziny. Podczas tego wzruszającego spotkania na ręce przedstawicieli CSP złożono podziękowania dla Kierownictwa funkcjonariuszy, pracowników i słuchaczy Centrum.

Cieszymy się bardzo, ze poprzez sfinansowanie specjalistycznego sprzętu oraz zabiegów rehabilitacyjnych mogliśmy poprawić warunki funkcjonowania dziecka i pomóc jego Babci w sprawowaniu codziennej opieki nad nim.

Przy tej okazji chcieliśmy także podziękować przedstawicielom Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom w Warszawie za owocną współpracę z koordynatorem zbiórki w CSP i wiele ciepłych słów pod adresem szkoły (ostatni wpis: http://pomocdzieciom.eu/pl/aktualnosci).

Należy dodać, że Fundacja sfinansowała dla Kamili zakup profilaktycznego sprzętu do użytku domowego tj. przeciwodleżynowej poduszki i materaca. Zapewniła także rehabilitację dziecka, której pierwsze efekty już widać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i zapewniamy, że z ochotą włączymy się do kolejnej.

O przebiegu przedsięwzięcia na bieżąco informowaliśmy na stronie internetowej CSP.

mł. asp. Dorota Kozłowska ZSP

zdj. ze zbiorów ZSP