Doskonalenie czynności przesłuchania

Data publikacji 17.06.2015

W Centrum Szkolenia Policji zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań. Uczestniczyło w niej 15 policjantów.

Na kurs skierowani zostali policjanci służby kryminalnej i śledczej, posiadający doświadczenie zawodowe w pracy operacyjnej i dochodzeniowo – śledczej. Trwające pięć dni szkoleniowych zajęcia prowadzone były przez kadrę Zakładu Służby Kryminalnej przy współudziale psychologa Studium Komunikacji Społecznej. Poświęcone były doskonaleniu umiejętności z zakresu prowadzenia rozmowy, przesłuchania świadka i przesłuchania podejrzanego. Słuchacze doskonalili również umiejętności z zakresu komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, aktywnego słuchania i zapamiętywania oraz rozpoznawania symptomów nieszczerości i kłamstwa.

W czasie zakończenia kursu Zastępca Kierownika Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Dariusz Kaszuba wyraził przekonanie, że policjanci zostali należycie przygotowani do wykonywania zadań z zakresu taktyki i technik przesłuchań. Życzył też wszystkim absolwentom  sukcesów w służbie i życiu osobistym.

podinsp. Dariusz Kaszuba – Zastępca Kierownika Zakładu Służby Kryminalnej