Data publikacji 03.09.2007

Od dnia 1 września w naszej szkole obowiązuje nowa struktura organizacyjna. Powstały nowe komórki organizacyjne, inne uzyskały nowe brzmienie. Do kadry kierowniczej doszły nowe osoby, które będą sprawować role kierownicze w Zakładach i Wydziałach CSP.

Od dnia 1 września br. w CSP funkcjonuje nowa struktura organizacyjna. Powstały nowe wydziały, zmianie uległy również nazwy już istniejących. Do grona kadry kierowniczej doszły nowe osoby, którym powierzono obowiązki kierowników lub naczelników. Od tej chwili Zastępcy Komendanta ds. dydaktycznych będzie podlegało 14 komórek dydaktycznych. W nowo powstałych strukturach znajdziemy: Zakład Szkoleń Specjalnych, na czele, którego stanął nadkom. Robert Rodziewicz. Podzielono również kompetencje byłego Wydziału Szkolenia i Dowodzenia, czego skutkiem jest utworzenie dwóch nowych struktur: Wydziału Organizacji Szkolenia, którym kierować będzie Naczelnik Wydziału, kom. Beata Martyniak-Mróz, oraz Wydziału Dowodzenia, którym kieruje dotychczasowy Naczelnik WOSziD - podinsp. Grzegorz Perz. Nowe nazewnictwo zyskały Zakłady: Prewencji – którego prawidłowe brzmienie obecnie to Zakład Służby Prewencyjnej. Nową nazwę zyskał również były Zakład Taktyki i Technik Interwencji, który obecnie nazywać będziemy prościej: Zakładem Interwencji Policyjnych, a Zakład Taktyki Kryminalistycznej będzie odtąd Zakładem Służby Kryminalnej. Kierownictwo tych zakładów nie uległo zmianom. Z byłego Wydziału Gospodarki Materiałowo – Technicznej powstały: Wydział Inwestycji i Remontów, którego Naczelnikiem została nadkom. Krystyna Jankowska oraz Wydział Zaopatrzenia i Transportu, którym kierować będzie Naczelnik, kom. Jacek Szecówka. W ramach służb podlegających Zastępcy Komendanta CSP ds. logistycznych powstała nowa komórka,  Zespół Funduszy Pomocowych, którego koordynatorem został podinsp. Arkadiusz Skrzypczak. Bliższe informacje nt. kompetencji nowych komórek organizacyjnych - na stronach poszczególnych Zakładów i Wydziałów CSP.

Anna Galant, rzecznik CSP