Dzień Dziecka w Zakładzie Kynologii Policyjnej

Data publikacji 03.06.2015

W ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce odwiedzili Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji. Specjalnie dla naszych gości przeprowadzono niezwykle widowiskowe pokazy tresury psów służbowych.

Dzieci mogły się również zapoznać z pracą przewodnika psa służbowego oraz  poznać  zasady bezpieczeństwa obowiązujące w kontaktach z psami. Odwiedziły też gabinet lekarza weterynarii, gdzie uzyskały odpowiedzi na pytania dotyczące żywienia i pielęgnacji psów. Wzięły udział w zajęciach, podczas których zaprezentowano pracę węchową psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz pracę psów patrolowo-tropiących. Dodatkową atrakcją była możliwość pogłaskania szczeniąt rasy owczarek belgijski malinois oraz psów z kursu specjalistycznego SEW-1/15.

Na zakończenie pobytu w ZKP zorganizowano dla dzieci gry i zabawy sportowe.

mł. asp. Aleksandra Krześniak

zdj.: kom. A. Walasek / J. Lecznar