Doskonalenie zawodowe z taktyki i technik interwencji

Data publikacji 03.06.2015

W dniach 25-29 maja Szkoła Policji w Katowicach była organizatorem warsztatów metodyczno – szkoleniowych z zakresu taktyki i technik interwencji. Oprócz przedstawicieli Policji uczestniczyli w nich przedstawiciele służb mundurowych takich jak: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Więzienna, Straż Graniczna, Służba Celna. Zaproszono też delegatów wybranych państw Unii Europejskiej tj. Czech, Słowacji i Węgier. Centrum Szkolenia Policji reprezentowali nauczyciele policyjni Zakładu Interwencji Policyjnych.

Uczestnicy warsztatów brali udział w zajęciach, podczas których doskonalili techniki zatrzymywania osób w różnych miejscach z wykorzystaniem środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Kolejnym punktem zajęć była możliwość sprawdzenia i podniesienia poziomu swoich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych, a następnie wykorzystania paralizatora elektrycznego w taktyce interwencji.

Na zaproszenie organizatora w warsztatach wzięli udział przedstawiciele różnych sportów walki m.in. instruktorzy brazylijskiego jiu jitsu i karate shidokan. Pod ich okiem uczestnicy doskonalili wykorzystanie technik i systemów walki w szkoleniu policjantów. Ostatnim punktem programu były strzelania sytuacyjne z użyciem krótkiej broni palnej.

Centrum Szkolenia Policji reprezentowali: młodszy wykładowca asp. Albert Piórkowski oraz instruktor sierż. Damian Kołaczek z ZIP.

sierż. Damian Kołaczek ZIP

zdj.: archiwum SP Katowice