Dla najmłodszych

Data publikacji 01.06.2015

Wczoraj najmłodsi legionowianie od godziny 11:00 do późnego popołudnia, przed budynkiem Areny Legionowo, uczestniczyli w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Wśród wielu ciekawych ofert było także stoisko przygotowane przez Centrum Szkolenia Policji.

Przedsięwzięcie zorganizował Miejski Ośrodek Kultury, a w programie znalazły się m.in. występ Majki Jeżowskiej, Fasolek, czy Ciotki Klotki z legendarnego Tik-Taka. Pojawili się także Kulfon i żaba Monika – kukiełkowi bohaterowie telewizyjnych programów dziecięcych. Swoje umiejętności prezentowały grupy taneczne. Można było również obejrzeć pełne przygód i humoru przedstawienie dla najmłodszych. Wszyscy, którzy preferują ruch korzystali z plenerowego placu zabaw. Nie zabrakło oczywiście stoisk instytucji, organizacji, towarzyszeń, fundacji i artystów, którzy przygotowali dla uczestników imprezy liczne atrakcje i niespodzianki.

Centrum Szkolenia Policji tradycyjnie postawiło na bezpieczeństwo najmłodszych. Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego, wykorzystując wyposażenie busa edukacyjnego przypomnieli dzieciom zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Zakład Służby Prewencyjnej zaprezentował sprzęt wykorzystywany do działań zespołowych Policji. Możliwość nałożenia policyjnej kamizelki i kasku przyciągała rzesze najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie sięgały po przygotowane przez CSP edukacyjne kolorowanki, plany lekcji, czy zakładki do książek, natomiast dorosłych zainteresował „Kwartalnik Policyjny”.

Impreza była udana – nie tylko wszystkie maluchy, ale również dorośli świetnie się bawili.

tekst i zdjęcia: hg