Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na poznańskim torze

Data publikacji 23.03.2015

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w doskonaleniu techniki jazdy samochodem osobowym, zorganizowanym przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

     W dniach 17-18 marca br. sierż. szt. Marta Paw oraz sierż. szt. Paweł Kurek pod okiem doświadczonych instruktorów Automobilklubu Wielkopolski Tomasza Płaczka, Wojciecha Barzewskiego i Wojciecha Frankowskiego ćwiczyli różne warianty dynamicznej jazdy na terenie autodromu w Poznaniu.

     Wraz z innymi policjantami ruchu drogowego doskonalili takie elementy techniki jazdy samochodem, jak: dynamiczne pokonywanie zakrętów, slalom wykonywany przy dużej prędkości oraz hamowanie awaryjne na suchej i mokrej nawierzchni z dużą prędkością. Każde z ćwiczeń wymagało natychmiastowej i odpowiedniej reakcji. Instruktorzy odpowiedzialni za szkolenie na bieżąco omawiali wykonywane ćwiczenia, co pozwalało na wyeliminowanie błędów, dzięki czemu każdy kolejny przejazd, uczestnicy szkolenia pokonywali pewniej i szybciej.

     Dzięki takim szkoleniom instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego podnoszą swoje kwalifikacje, co bezpośrednio wpływa na efektywność oraz bezpieczeństwo prowadzonych zajęć w Centrum Szkolenia Policji.

sierż. szt. Marta Paw ZRD CSP

zdj. ze zbiorów ZRD CSP

Powrót na górę strony