Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Propagowanie codziennego czytania dzieciom

Data publikacji 16.03.2015

Nauczyciele policyjni z Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji, w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” odwiedzili Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 5 im. Misia Uszatka w Legionowie.

     W trakcie spotkań, które odbyły się 10 marca przedszkolaki dowiedziały się, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Młodzi słuchacze w skupieniu słuchali rad i wskazówek, a następnie zadawali szereg pytań dotyczących pracy, umundurowania i wyposażenia służbowego policjantów. Milusińscy mieli też okazję obejrzeć z bliska elementy wyposażenia służbowego policjanta oraz wysłuchać opowiadań odpowiednio dobranych do ich wieku. 

     Spotkania w ramach ogólnopolskiej kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” mają uświadomić dorosłym, że codzienne czytanie dziecku, to jeden ze sposobów na dobry rozwój emocjonalny i psychofizyczny dziecka.  Głośne czytanie dzieciom to również znakomita metoda wychowawcza i inwestycja w przyszłość dziecka, dlatego chętnie angażujemy się w tego rodzaju spotkania.

kom. Marceli Śmiałek ZSP

zdj. ze zbiorów ZSP

Powrót na górę strony