Data publikacji 13.08.2007

Propagowanie aktywnego i wartościowego spędzania wolnego czasu w naszej szkole stało się już niemal tradycją. W niedzielę 12 sierpnia przy motodromie słuchacze mieli możliwość postrzelać żelowymi kulkami grając w paintball oraz przejechać się quadem.

Tą nietypową, ale wyjątkową rozrywkę zorganizowali słuchacz kursu NPU-5 post. Emil Socha oraz funkcjonariusz Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia mł. asp. Piotr Zagajewski.

Paintball to strategiczna gra terenowa, ucząca podstawowych zasad taktyki osobowych działań militarnych, a także pozwalająca obyć się z bronią, co w przypadku słuchaczy kursu NPU-6, którzy niedawno rozpoczęli szkolenie podstawowe, jest szczególnie ważne i może okazać się bardzo pomocne, nie mówiąc już o tym, że jest to doskonały sposób na integrację.

W zabawie wzięło udział łącznie ponad 60 słuchaczy, a walka, na szczęście, odbyła się bez zabitych i rannych.

zdjęcie   zdjęcie

Piotr Zagajewski, WOSziD