Doskonalenie z zakresu obsługi videorejestratorów

Data publikacji 24.11.2014

Policjanci ruchu drogowego świętokrzyskiej Policji wzięli udział w doskonaleniu zawodowym w zakresie obsługi videorejestratorów. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Do szkolenia wykorzystano samochody wyposażone w videorejestrator, użytkowane przez policjantów ruchu drogowego garnizonu świętokrzyskiego.

Było to pierwsze w kraju tego rodzaju doskonalenie odbywające się poza Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W trakcie czterech dni zajęć (dwie edycje) przeszkolonych zostało 18 funkcjonariuszy ruchu drogowego Policji z terenu województwa świętokrzyskiego.
Część teoretyczna zajęć odbywała się w siedzibie Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach, natomiast część praktyczna (ćwiczenia) odbywały się między innymi na drodze ekspresowej S7. Policjanci, którzy na co dzień korzystają z nieoznakowanych pojazdów z videorejestratorami mogli wymienić swoje doświadczenia dotyczące użytkowanego sprzętu z instruktorami z CSP. Takie praktyczne treningi sprawią, że funkcjonariusze drogówki będąj pełnić służbę jeszcze efektywniej niż dotychczas.

źródło: KWP w Kielcach