Służba na wodach

Data publikacji 20.11.2014

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się kolejna edycja kursu specjalistycznego dla policjantów prowadzących łodzie służbowe w trudnych warunkach atmosferycznych oznaczona symbolem TNŁ-3/14. Do Bazy Szkoleniowej w Kalu na Mazurach, gdzie realizowane są zajęcia, przyjechali policjanci z całej Polski. Do 29 listopada będą doskonalić swoje umiejętności na wodach otwartych bez względu na warunki pogodowe i porę dnia.

Pierwsze dni szkolenia przywitały słuchaczy intensywnymi opadami śniegu i temperaturą powietrza poniżej zera, będzie to dla nich duże utrudnienie w wykonywaniu ćwiczeń. Zadania jakie stoją przed uczestnikami kursu to: zdobycie i utrwalenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu locji i nawigacji, ratownictwa wodnego z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ratowniczego jakim jest skuter wodny z platformą ratowniczą oraz prowadzenia łodzi służbowych w porze nocnej przy użyciu map i urządzeń nawigacyjnych GPS. Nabyta wiedza i  umiejętności sprawią, że funkcjonariusze w sposób profesjonalny będą skuteczne podejmować akcje ratownicze w każdych warunkach atmosferycznych i nieść pomoc osobom potrzebującym.

Grzegorz Skubich ZSS

zdj. Piotr Konstantynowicz ZSS