Dzielimy się doświadczeniami dydaktycznymi

Data publikacji 29.10.2014

Centrum Szkolenia Policji uczestniczy w projekcie wspieranym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych "Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzia wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości". W ramach tego przedsięwzięcia nauczyciele policyjni realizują komponent "Nowoczesne Techniki Szkolenia".

W ramach realizacji II fazy komponentu nauczyciele policyjni Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia przeprowadzili w dniach 20-23 października cykl wykładów z zakresu funkcjonowania systemu szkolnictwa policyjnego oraz nowoczesnych metod szkolenia w Policji dla 8 przedstawicieli Policji Mołdawskiej. W trakcie pobytu w Polsce goście zapoznali się także z systemem funkcjonowania VI Komendy Rejonowej Policji w Warszawie, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Głównej Policji.

Udział nauczycieli policyjnych w projektach europejskich umożliwia wymianę doświadczeń i dobrych praktyk, co skutkuje podniesieniem kompetencji zawodowych uczestników tych projektów.

podinsp. Grzegorz Jankowski

zdj. Marcin Grzeszyk WMiOSz