Instruktorzy strzelań policyjnych

Data publikacji 16.10.2014

Kolejna edycja kursu instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach antyterrorystycznych, etatowych komórkach realizacyjnych Policji oraz jednostkach szkoleniowych Policji już za nami.

Spośród 20 kandydatów, którzy w dniu 22 września br. przystąpili do egzaminu kwalifikacyjnego, wyłoniono 16 najlepszych, którzy wzięli udział w kursie. Uczestnicy szkolenia reprezentowali komórki antyterrorystyczne komend wojewódzkich, Wydział Realizacyjny Komendy Stołecznej Policji oraz Biuro Operacji Antyterrorystycznych.

Pierwszy tydzień kursu był poświęcony metodyce prowadzenia zajęć, pisaniu konspektów oraz wypełnianiu dokumentacji szkoleniowej. Natomiast pozostałe dwa tygodnie zostały przeznaczone na praktyczną naukę prowadzenia zajęć strzeleckich, przede wszystkim tych, w których uczestniczą funkcjonariusze pododdziałów antyterrorystycznych.

Kurs realizowany był w obiektach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Uczestnicy mieli do dyspozycji sale wykładowe oraz kompleks strzelnic. Szkolenie prowadził podkom. Piotr Tarnowski z Zakładu Interwencji Policyjnych CSP wraz z przedstawicielami Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Wiedza, umiejętności prowadzących oraz nowoczesne zaplecze dydaktyczne, umożliwiły przeprowadzenie specjalistycznego kursu na bardzo wysokim poziomie.

podkom. Piotr Tarnowski ZIP

zdj. ze zbiorów ZIP