Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.08.2007

W hallu głównego budynku dydaktycznego CSP mamy okazję podziwiać ciekawą wystawę fotograficzną. Autorem zdjęć jest słuchacz kursu NPU – 5 post. Andrzej Duell, a jej tematem są - bieszczadzkie żubry.

 

zdjęcie Autor zdjęć pochodzi z Bieszczad, tam się urodził i wychował. Jego zamiłowanie do natury zrodziło się ze wspólnych wędrówek po lesie i pomocy ojcu, który jest leśniczym w tym malowniczym rejonie. Dokarmianie zwierząt, obserwowanie ich zachowań i piękno krajobrazu rodzinnych stron znajdują swoje odzwierciedlenie w drugiej pasji Andrzeja – fotografowaniu. Od dawna wybiera się z aparatem na „leśne polowania” utrwalając bieszczadzkie okolice, ich florę i faunę. Zaprezentowane zdjęcia są jedynie niewielką częścią pokaźnych zbiorów Andrzeja Duell. Wystawa ta, została poświęcona żubrom i możemy podziwiać nie tylko naprawdę interesujące zdjęcia, ale również dowiedzieć się sporo na temat tych zwierząt, a nawet poznać rejony, gdzie można je spotkać podczas wakacyjnych wędrówek. Do ciekawych zdjęć należą: spłoszone stado żubrów, ranna krowa żubra, drzewa odarte z kory, czy ślady żubra na śniegu. No i te niepowtarzalne w innych częściach naszego kraju okolice!

Przygotowaniem wystawy kolegi zajął się post. Marcin Nowak, a nad opracowaniem merytorycznym i całością przedsięwzięcia czuwał mł.asp. Piotr Zagajewski z WOSZiD.

zdjęcie   zdjęcie

 zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS

Powrót na górę strony