Pożegnanie ze słuchaczami SZP-1/14

Data publikacji 14.07.2014

W Centrum Szkolenia Policji pożegnaliśmy kolejną grupę młodych policjantów, uczestników szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-1/14. Uroczystość odbyła się z udziałem kierownictwa, kadry i rodzin absolwentów. Świadectwa ukończenia szkolenia oraz dyplomy wyróżnionym wręczyła Zastępca Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anna Gołąbek.

Nadszedł nieuchronny czas pożegnań i podsumowania trwającej blisko pół roku nauki. Słuchacze SZP-1/14 zdobywali wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu prewencji, ruchu drogowego, prawa karnego oraz prawa wykroczeń, udzielania pierwszej pomocy, wyszkolenia strzeleckiego a także taktyki i technik interwencji. Zanim jednak otrzymali upragnione świadectwa ukończenia  pierwszego policyjnego szkolenia, musieli przystąpić do testu wiedzy. Wyniki egzaminu okazały się pomyślne dla wszystkich.

Dziś, absolwenci wracają do swoich jednostek, by rozpocząć samodzielną i odpowiedzialną służbę. Jej przedsmak poznali już w trakcie pobytu w Centrum Szkolenia Policji. W czerwcu słuchacze byli zaangażowani w akcję przeciwpowodziową, podczas której na własnej skórze przekonali się, że udział w niej często wiąże się z trudnymi sytuacjami. Trzech słuchaczy CSP pełniących służbę na Wale Miedzeszyńskim uratowało tonącego mężczyznę. Słysząc wołanie o pomoc bez wahania wskoczyli w rwący nurt Wisły. Dzięki bohaterskiej postawie post. Łukasza Krzykowskiego, post. Michała Kostucha oraz post. Rafała Grabowskiego mężczyzna został uratowany.

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, Zastępca Komendanta ds. Logistycznych podinsp. Anna Gołąbek pogratulowała słuchaczom dobrych wyników końcowych i podziękowała za zaangażowanie w służbę i życie szkoły. W przemówieniu podkreśliła, że początek służby w jednostkach terenowych, będzie często wymagał odwoływania się do wiedzy zdobytej w Centrum Szkolenia Policji.

Dołączamy się do gratulacji i z dumą żegnamy słuchaczy, którzy już w pierwszych miesiącach służby wypełnili rotę ślubowania, chroniąc i ratując ludzkie życie.

Życzymy wszystkim absolwentom, by służba w policyjnych szeregach była bezpieczna, a zarazem pełna sukcesów.

kr

zdj. Mariusz Mazewski ZSS