Współpraca z Żandarmerią Wojskową

Data publikacji 27.06.2014

Wczoraj, na terenie Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie odbyły się I Zawody Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej. W ramach kontynuacji wieloletniej współpracy w zakresie działalności szkoleniowej Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji udzielił wsparcia w zakresie sędziowania Zawodów.

W zawodach uczestniczyli przewodnicy psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz przewodnicy psów do wyszukiwania zapachów narkotyków, nie tylko Żandarmerii Wojskowej, ale też innych służb, m.in. Służby Celnej oraz funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji.

Do pracy w komisjach sędziowskich zostali skierowani starsi wykładowcy ZKP: podinsp. Mariusz Prokopczyk i nadkom. Konrad Lubryczyński.

Zdjęcia i tekst Mariusz Prokopczyk ZKP