„Paragraf w służbie Policji”

Data publikacji 30.05.2014

Uczestnicy szkoleń zawodowych podstawowych bardzo chętnie biorą udział w konkursach wiedzy, jakie przygotowują dla nich nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji. Tematem II edycji konkursu wiedzy prawniczej „Paragraf w służbie Policji”, który dla słuchaczy zorganizowali funkcjonariusze Zakładu Służby Kryminalnej, były zagadnienia prawne.

29 maja b.r. 18 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-11/13 przystąpiło do udziału w konkursie, który stanowił formę pogłębienia wiedzy oraz powtórzenia wiadomości przed zbliżającym się egzaminem końcowym. Celem konkursu było propagowanie wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu tematyki dotyczącej: wstępu do prawoznawstwa, materialnego prawa karnego i wykroczeń, procesowego prawa karnego, postępowania w sprawach o wykroczenia, udzielania pomocy lub asysty przez Policję w postępowaniu egzekucyjnym oraz czynów zabronionych określonych w ustawach szczególnych wymienionych w programie szkolenia zawodowego podstawowego policjantów.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: kwalifikacyjnym, głównym i finałowym.
     W etapie kwalifikacyjnym słuchacze rozwiązywali test wiedzy. Dziesięć osób zakwalifikowało się do etapu głównego konkursu, podczas którego po raz pierwszy położono nacisk na aspekty praktyczne służby funkcjonariuszy Policji.

Laureatów konkursu wyłoniono w etapie finałowym. Podczas najbardziej emocjonującego etapu, trzech walczących o zwycięstwo finalistów odpowiadało na wylosowane przez siebie pytania.

Po wyrównanej walce laureatami II edycji konkursu zostali:

I miejsce - post. Andrzej Pawłowski (SZP-11/13/VI/2)

II miejsce - post. Sergiusz Dudek (SZP-11/13/I/1)

III miejsce - post. Kamil Kamiński (SZP-11/13/I/2)

Finalistom pogratulował przewodniczący komisji konkursowej - Kierownik Zakładu Służby Kryminalnej mł. insp. Włodzimierz Nienałtowski oraz członkowie komisji - nauczyciele policyjni Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Małgorzata Lis-Walewska, podinsp. Agnieszka Mańko-Czajka oraz podinsp. Mirosław Śrubka.

tekst i zdjęcia: mł. insp. Włodzimierz NienałtowskiKierownik Zakładu Służby Kryminalnej