Antyterroryści na kursie dla instruktorów

Data publikacji 28.05.2014

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się pierwsza edycja kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach antyterrorystycznych oraz jednostkach szkoleniowych Policji.

Na kurs zostali skierowani policjanci przewidziani do pełnienia funkcji instruktora strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach antyterrorystycznych, etatowych komórkach realizacyjnych Policji oraz jednostkach szkoleniowych Policji posiadający przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu było pozytywne zaliczenie egzaminu kwalifikacyjnego. Kandydat do udziału w kursie musiał wykazać się 100 procentową skutecznością trafień do tarczy sylwetkowej w określonym czasie, wykorzystując dwie jednostki broni: pistolet maszynowy i pistolet. Egzamin wyłonił 15 najlepszych spośród 20 osobowej grupy kandydatów. W ciągu trzech tygodni szkolenia uczestnicy kursu będą zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego.

Uczestnicy szkolenia  reprezentują komórki antyterrorystyczne komend wojewódzkich, Biuro Operacji Antyterrorystycznych oraz Centralne Biuro Śledcze.

Zajęcia prowadzone są w najnowocześniejszym kompleksie strzelnic policyjnych w kraju. Prowadzącym kurs z ramienia Centrum Szkolenia Policji jest młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych asp. sztab. Andrzej Idzikowski oraz dwóch przedstawicieli Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oddelegowanych na czas kursu do CSP. Policjanci BOA KGP są wysokiej klasy specjalistami z zakresu szkolenia strzeleckiego, a ich wiedza i umiejętności dotyczące tej dziedziny sprawiają, iż treści przekazywane uczestnikom kursu są na najwyższym poziomie. Profesjonalne obiekty i wyposażenie kompleksu strzelnic, jakimi nie może poszczycić się żadna jednostka szkoleniowa Policji w kraju umożliwiają przeprowadzenie wszystkich przewidzianych programem strzelań.

Na zakończenie szkolenia kursanci przystąpią do egzaminu, który składa się z dwóch etapów: testu wiedzy i sprawdzianu umiejętności instruktorskich. Egzamin praktyczny będzie polegał na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć ze szkolenia strzeleckiego z grupą policjantów.

Andrzej Idzikowski ZIP

zdj. ze zbiorów ZIP