Najlepszy patrol

Data publikacji 23.10.2013

Organizowanie Turnieju Par Patrolowych przez kadrę Centrum Szkolenia Policji dla słuchaczy szkoleń zawodowych podstawowych stanowi już tradycję. Wczoraj zakończyła się X edycja turnieju, adresowanego tym razem dla słuchaczy SZP-4/13.

Przedsięwzięcie przygotowali i przeprowadzili nauczyciele policyjni Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Interwencji Policyjnych przy wsparciu kadry Wydziału Dowodzenia.

Turniej obejmował 3 etapy:

I –  test wiedzy. Uczestniczyło w nim 22 słuchaczy, z których 18 zakwalifikowało się do kolejnego etapu;

II – pokonanie toru przeszkód i strzelanie dynamiczne z broni służbowej. W tym etapie wyłoniono 5 najlepszych patroli.

III etap, zrealizowany 22 października br., polegał na przeprowadzeniu interwencji w oparciu o symulowane zdarzenie, którego sprawca, będąc w stanie pod działaniem alkoholu popełnił wykroczenia oraz dopuścił się czynnej napaści na interweniujących policjantów.

Po rozegranych konkurencjach wyniki Turnieju przedstawiają się następująco:

– pierwsze miejsce post. Kamil Domżalski i post. Dariusz Zinkiewicz, słuchacze kp. III pl. 2, z łączną liczbą 150 punktów;

– drugie miejsce post. Elżbieta Zaborowska i post. Adam Woldź, słuchacze kp. III pl. 2, z łączną liczbą 135punktów;

– trzecie miejsce post. Rafał Członka i post. Piotr Jabłoński, słuchacze kp. III pl. 4, z łączną liczbą 125 punktów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów. Gorące podziękowania kierujemy także do wszystkich słuchaczy , którzy uczestniczyli w Turnieju.

Leszek Dyduch ZSP

zdj. ze zbiorów ZSP