Agresja i przemoc – co powinna wiedzieć młodzież?

Data publikacji 22.10.2013

Negatywne skutki zachowań agresywnych oraz konsekwencje prawne stosowania przemocy wśród młodych osób, to główne zagadnienia omawiane podczas spotkania przeprowadzonego przez nauczyciela policyjnego Centrum Szkolenia Policji, w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie.

W spotkaniu, które odbyło się 18 października uczestniczyło około 300 uczniów klas I-III Gimnazjum oraz kadra pedagogiczna szkoły. Głównym tematem zajęć była odpowiedzialność nieletnich w przypadku złamania prawa. Kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej CSP wyjaśnił młodym słuchaczom czym jest przemoc i jakie może przybierać formy. Uczniowie poznali sposoby unikania zagrożeń związanych z wiekiem dorastania oraz instytucje, do których  może zgłosić się osoba dotknięta zjawiskiem przemocy, jak też będąca jej świadkiem.

Na zakończenie spotkania uczniowie uczestniczyli w dyskusji. Zadawali wiele ciekawych pytań i poszukiwali rozwiązań trudnych sytuacji, w których uczestniczyli osobiście lub których byli obserwatorami.

M.Ś./hg

zdj. ze zbiorów Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie