W trosce o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 25.09.2013

Centrum Szkolenia Policji odwiedziła grupa ekspertów szwajcarskich zajmujących się problematyką dotyczącą ruchu drogowego. Wizyta studyjna została zorganizowana w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – KIK 76, finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Celem wizyty, oprócz wymiany doświadczeń, było zapoznanie gości z systemem szkolenia policjantów ruchu drogowego. W czasie spotkania przedstawiono zadania, jakie realizuje CSP, a także zaprezentowano strukturę i zaplecze dydaktyczne szkoły.

Eksperci spotkali się z Komendantem Centrum Szkolenia Policji insp. dr. Romanem Stawickim. Od środy do piątku będą uczestniczyć w pierwszej edycji szkolenia „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” adresowanego do przedstawicieli Policji i administracji samorządów powiatowych. Szkolenie odbędzie się w Łomży.

hg

zdj. Marcin Grzeszyk – WMiOSz